4.4. Зміст та основні складові інвестиційної карти регіону
p> Зручним і доступним способом подачі інформації щодо передумов і можливостей інвестування території є інвестиційна карта. Завдяки її використанню в схематичному вигляді і дуже концентровано можна подати максимум корисних даних, що в першу чергу цікавлять інвестора та дозволяють йому здійснити економічне обґрунтування доцільності інвестиційного проекту. В Україні вже є власний досвід інвестиційного картографування (рисунок 4.1).
З огляду на значний обсяг проведеної роботи, а відтак і високий рівень змістовності отриманого продукту цінність знайомства з інвестиційною картою для потенційного інвестора важко переоцінити. Інвестиційна карта регіону є потужним засобом неупередженої та прозорої діяльності органів місцевого самоврядування із залучення інвестицій, іноземних зокрема. Для максимальної ефективності впливу розміщеної інформації на потенційного інвестора акцент необхідно робити на конкурентних перевагах регіону, принциповій відмінності його від інших, тих унікальних характеристиках, які можна знайти лише тут.
Рисунок 4.1. Туристичний потенціал Карпатського регіону
Кращий досвід [3]
У Львові створено “Інвестиційну карту” трьох областей Західного регіону України (повна назва проекту — “Туристичний потенціал Західної України”), що має на меті привернути увагу потенційних Інвесторів до привабливих у туристичному сенсі районів й окремих об’єктів.
Над інвестиційною мапою працювало кілька “топографів”: Інститут туризму у Варшаві, Київський університет туризму, економіки і права, Львівський національний університет ім. Івана Франка та управління з туризму облдержадміністрацій. Трохи більше як за рік інвест-картографам вдалося перелопатити гори “сирих” місцевих пропозицій у 43 адмінрайонах і 14 містах і відкопати кілька десятків самородків, вартих, аби їх відшліфувати.
Узагальнення українського досвіду місцевої інвестиційної політики дає можливість визначити основні складові інвестиційної карти регіону, найбільш цікаві для потенційного інвестора:
- транспортна мережа із зазначенням класності шляхів сполучення;
- стан розвитку готельно-ресторанної інфраструктури;
- перелік об’єктів перспективного інвестування в контексті загальної стратегії економічного розвитку регіону;
- економічні стимули та преференції інвесторам, якщо вони є.
|
:
Інвестознавство
Муніципальні інвестиції та кредити
Бюджетна система України
Гроші та кредит