Безкоштовна бібліотека підручників
Страхування

5.1. Поняття і зміст договору страхування


Договір страхування — це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов´язання у разі настання страхового випадку виплатити страхову суму або відшкодувати завданий збиток у межах страхової суми страхувальнику чи іншій особі, визначеній страхувальником, або на користь якої укладено договір страхування (надати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов´язується сплачувати страхові платежі у визначені терміни та виконувати інші умови договору.

Договори страхування укладають відповідно до правил страхування.

Договір страхування повинен містити:

—назву документа;

—назву та адресу страховика;

—прізвище, ім´я та по-батькові або назву страхувальника та його адресу;

—зазначення об´єкта страхування;

—розмір страхової суми;

—перелік страхових випадків;

—визначення розміру тарифу, розмір страхових внесків і терміни їхньої сплати;

—термін дії договору;

—порядок зміни і припинення дії договору;

— права та обов´язки сторін і відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов договору;

—інші умови за згодою сторін;

—підписи сторін.

У разі смерті страхувальника-громадянина, який уклав договір майнового страхування, права й обов´язки страхувальника переходять до осіб, які одержали це майно в спадщину. Страховик або будь-хто зі спадкоємців має право на переукладення договору страхування.

В інших випадках права й обов´язки страхувальника можуть перейти до іншого громадянина чи юридичної особи лише за згодою страховика, якщо інше не передбачено договором страхування.

У разі смерті страхувальника, який уклав договір особистого страхування на користь третіх осіб, його права й обов´язки можуть перейти як до цих осіб, так і до осіб, на яких відповідно до чинного законодавства покладено обов´язки щодо охорони прав і законних інтересів застрахованих.



|
:
Страхування
Банківська справа